Kursy Przygotowawcze z Matematyki i Fizyki w AGH

Zakończyliśmy drugą edycję bezpłatnych kursów przygotowawczych z matematyki i fizyki, skierowanych do przyszłych studentów AGH. Przeprowadziliśmy ogółem 19 kursów w tym 15 z fizyki i 4 z matematyki, w których wzięło udział 460 osób. Kursy były podzielone na poziomy: podstawowy i zaawansowany. Poziom kursu został dostosowany do indywidualnych potrzeb uczestników na podstawie wyników testu poziomującego.

Trwające 30 godzin kursy były prowadzone w dwóch pierwszych tygodniach września przez doświadczonych nauczycieli akademickich. Na czas trwania kursów, zainteresowanym zaoferowaliśmy bezpłatne miejsce w domu studenckim.

Była to już druga edycja wakacyjnych kursów przygotowawczych. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem, a uczestnicy wyrazili pozytywne opinie o poziomie nauczania, przystępności przekazywanej wiedzy i atmosferze motywującej do nauki panującej w grupach.

Kursy przygotowawcze są doskonałą okazją do usystematyzowania i pogłębienia wiedzy z przedmiotów matematyka i fizyka. W przyszłości planowane są kolejne edycje kursów, aby umożliwić jeszcze większej liczbie kandydatów solidne przygotowanie się do studiów technicznych.